Partnerstwa OCDN i N@uczyciela


Jak wykorzystywać w edukacji nowoczesne metody np. Lean Startup, Design Thinking czy User Experience? Jak zbudować doskonałe Student Experience, by przyciągać nowe pokolenia studentów i sprawić, by proces edukacyjny był dla nich atrakcyjny? Jak efektywnie współpracować z biznesem? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będzie konferencja Lean Edu.

Jest ona skierowana do wszystkich osób zainteresowanych edukacją – od wykładowców akademickich, poprzez nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, aż po pracowników i władz uniwersyteckich, a także studentów i osób z biznesu współpracujących ze środowiskiem akademickim i szkolnym.

Ścieżki tematyczne:

  • Student Experience
  • Odpowiemy na pytania: Jak budować doświadczenie studentów, by chętnie przychodzili na zajęcia? Jak przyciągać uwagę nowych pokoleń uczniów? Jak projektować nowoczesne zajęcia dla uczniów i studentów? I jak do tego wykorzystywać nowoczesne metody znane z psychologii, User Experience czy Design Thinking.

  • Lean Edu
  • Projektowanie zarówno zajęć, jak i programu studiów w duchu Lean Startup czy Agile to trend w edukacji na całym świecie. W ramach tej ścieżki dowiemy się jak zbudować MVP nowego kierunku studiów, jak w oparciu o Lean Canvas zaprojektować warsztaty i wykłady, a także jak wdrażać zmiany w szkole i wprowadzać nowe metody nauczania.

  • Warsztaty
  • Warsztaty pozwolą nam w sposób praktyczny poznać i doświadczyć nowoczesnych idei i teorii, które będą prezentowane na wykładach. 2h sesje warsztatowe będą trwały równolegle do prezentacji speakerów. Każdy z uczestników może zapisać się na dowolną liczbę warsztatów, o ile nie kolidują one ze sobą i są na nie wolne miejsca.