Lista szkoleń

Tworzenie strony internetowej w systemie CMS WordPress-wersja BASIC

Celem kursu jest przygotowanie jego uczestników do tworzenia i zarządzania własnymi stronami www opartymi o system CMS WordPress. Udział w kursie nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej, dlatego do udziału w kursie zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych tworzeniem i prowadzeniem własnej lub szkolnej strony www w oparciu o darmowy system CMS WordPress.

W ramach kursu e-learningowego zapewniamy:

 • miłą i profesjonalną obsługę,
 • ciekawe materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie zrealizowanego kursu,
 • możliwość konwersacji z pozostałymi uczestnikami kursu na platformie e-learningowej oraz na grupie na facebooku
 • Kurs przewidziany jest na 40 h pracy własnej uczestnika. Kurs będzie dostępny na platformie e-learningowej od 15 maja 2017 roku.

  Jeżeli jesteś osobą, która:

 • zna podstawowe zasady funkcjonowania systemu WordPress,
 • jest w stanie uzyskać domenę i bazę danych oraz wybrać pakiet hostingowy,
 • potrafi samodzielnie zainstalować i skonfigurować system,
 • czerpie satysfakcję z samodzielnie wykonanych zadań,
 • potrafi we własnym zakresie zweryfikować poprawność rozwiązanych problemów..
 • ..to wersja BASIC jest idealna dla Ciebie!


  Do kogo skierowany jest kurs?

  Każdy z nas pragnie nieustannie się rozwijać oszczędzając przy tym swój cenny czas, prawda?

  Biorąc pod uwagę specyfikę pracy naszych klientów, prezentujemy w ofercie kursy e-learningowe przeznaczone dla wszystkich chcących poszerzać swoje umiejętności. Kurs skierowany do osób, które interesuje temat tworzenia stron internetowych w prosty i niezawodny sposób. Dzięki realizowanym modułom zrozumiesz działanie wszelkich technik oraz narzędzi niezbędnych do prowadzenia strony w systemie CMS WordPress.


  Nie jesteś pewien, czy ta wersja jest dla Ciebie?

  SPRAWDŹ

  W module pierwszym:

  poznasz pojęcia tj. domena, subdomena, hosting, serwer, baza danych oraz zainstalujesz krok po kroku system CMS WordPress na serwerze, korzystając z samodzielnie założonego konta hostingowego z bazą danych oraz z samodzielnie wybranej domeny i subdomeny.  Po zakończeniu modułu strona jest już dostępna z dowolnego miejsca na świecie i możemy nad nią pracować w każdej chwili.


  W module drugim dowiesz się jak:

  wejść na konto administratora witryny i dokonać jej konfiguracji oraz jak w łatwy sposób korzystać ze strony, tak aby zapewnić jej bezpieczeństwo oraz dobry dostęp wyszukiwarek do jej zawartości. Poznasz sposoby dodawania treści do witryny za pomocą wpisów.  W module trzecim odkryjesz w jaki sposób:

  rozwinąć swoje umiejętności dotyczące formatowania wpisów oraz dodawania do nich zdjęć czy galerii. Dowiesz się jak utworzyć wpisy chronione hasłami, wyszukiwać materiałów graficznych do naszej witryny oraz jak z nich korzystać zgodnie z prawem (w oparciu o najpopularniejszą licencję CC). Nauczysz się dodawać materiały multimedialne oraz stosować zasady zarządzania wpisami w witrynie, uwzględniając podział wpisów na kategorie i tworzenie tagów.  W module czwartym nauczysz się:

  tworzenia stron, w tym strony głównej oraz strony z mapami Google, kreowania rozbudowanej struktury stron w naszej witrynie, sporządzania menu zawierającego m. in. wpisy, kategorie wpisów, strony oraz linki zewnętrzne, tajników konfigurowania stron oraz menu.  Moduł piąty, poświęcony jest rozszerzaniu możliwości naszej witryny poprzez wtyczki. Dzięki niemu:

  poznasz kilka najpopularniejszych i bezpiecznych do znalezienia wtyczek, nauczysz się ich instalacji i konfiguracji, dodasz pierwsze widety zwiększające funkcjonalność witryny oraz dowiesz się jak je modyfikować i konfigurować, nauczysz się korzystać z dostępnych w sieci motywów oraz szukać nowych motywów odpowiednich do potrzeb, dokonasz instalacji jednego z motywów.  W module szóstym czeka na Ciebie prawdziwe wyzwanie:

  utworzysz projekt strony (najczęściej uczestnicy tworzyli strony szkoły bądź własne: hobbystyczne, gabinetu lekarskiego, firmy usługowej), dokonasz analizy interesariuszy i ich potrzeb, zbudujesz makiety naszego serwisu z wykorzystaniem jednego z darmowych narzędzi, wybierzesz motyw odpowiedni dla Ciebie, zainstalujesz dodatki niezbędne w naszej witrynie, ustawisz widety w oparciu o projekt strony oraz kategorie wpisów, dodasz wszystkie treści, utworzysz menu oraz zoptymalizujesz stronę w kontekście wyszukiwarek, skonfigurujesz parametry strony w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, instalując przy tym niezbędne dodatki.  W każdym tygodniu realizują Państwo jeden moduł, który obejmuje konkretny temat. Kurs składa się z 6 modułów do wykonania. W przypadku niezrealizowania modułu istnieje możliwość prolongaty. Kurs przewidziany jest na około 40 h pracy samodzielnej


  Realizując kurs otrzymasz:

 • filmiki instruktażowe wzbogacone komentarzem lektora - prezentujące konkretne czynności
 • zadania do samodzielnego wykonania i samodzielnego sprawdzenia
 • zaświadczenie potwierdzające udział w kursie e-learningowym

 • Korzyści wynikające z udziału w kursie:

  1) dużym udogodnieniem jest elastyczność w trakcie realizacji kursu! Zadania w każdym module możesz wykonywać przez tydzień, dzięki czemu masz możliwość dostosowania czasu pracy do codziennych obowiązków. W sytuacjach losowych możliwe jest wydłużenie realizacji kursu do 6 miesięcy od rozpoczęcia,

  2) możliwe jest rozpoczęcie modułu w każdy poniedziałek, co wpłynie na Twoją systematyczność wykonywania zadań na platformie,

  3) realizując kurs, uczysz się na konkretnych przykładach, zwiększając tym samym praktyczne umiejętności. Zdobywasz cenne doświadczenie w systemie CMS WordPress, co ułatwi Ci pracę w przyszłości.

  GRZEGORZ JASIŃSKI

  informatyk, trener i ekspert w zakresie wykorzystania nowych technologii w dydaktyce, autor wielu kursów dla nauczycieli w zakresie nowych technologii (w szczególności kursów CMS Joomla, CMS WordPress, LMS Moodle prowadzonych przez OCDN), redaktor naczelny N@uczyciela i Prezes Zarządu OCDN, koordynator projektów edukacyjnych i szkoleniowych, członek organizacji skupiających specjalistów w zakresie informatyki i finansów, współzałożyciel firm z branży edukacyjnej, od listopada 2014 pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.