Lista szkoleń

Tworzenie strony internetowej w systemie CMS WordPress-wersja PREMIUM

Czy zastanawiałeś się nad stworzeniem własnej strony internetowej? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś!

Zapoznaj się z niezwykle funkcjonalnym i popularnym systemem CMS WordPress, który umożliwi Ci tworzenie i zarządzanie własnymi stronami WWW. Aby wziąć udział w kursie wystarczy Twoje dobre nastawienie i motywacja, gdyż nie wymagamy zaawansowanej wiedzy informatycznej. Zatem zapraszamy wszystkich, których interesuje temat tworzenia profesjonalnych stron internetowych.

Kurs przewidziany jest na 40 h pracy własnej uczestnika. Kurs będzie dostępny na platformie e-learningowej od maja 2017 roku.


Dlaczego WordPress jest coraz bardziej popularny na rynku?

WordPress jest bezpłatnym oprogramowaniem, który staje się coraz bardziej cenionym systemem przy tworzeniu stron internetowych.

Atutem programu jest łatwość w zarządzaniu i w obsłudze – oszczędza to Twój czas pracy!

Istnieje wiele wtyczek i szablonów, za pomocą których możesz urozmaicić swoją stronę, co przyczyni się do postrzegania jej w bardziej profesjonalny sposób.

Ważną zaletą, a dla licznych najważniejszą , jest bezpieczeństwo systemu. CMS WordPress przystosowany jest do zabezpieczenia danych, które umieszczasz na stronie tworząc na bieżąco kopie zapasowe.


Mamy tylko 100 miejsc!


Jeśli jesteś osobą, która:

 • nie posiada wiedzy z zakresu obsługi stron internetowych,
 • potrzebuje wsparcia opiekuna przy rozwiązywaniu zadań,
 • chce uzyskać certyfikat z pełnym opisem zdobytych umiejętności, który może zapewnić Ci awans zawodowy..
 • .. to wersja PREMIUM będzie najlepszym wyborem dla Ciebie!


  Do kogo skierowany jest kurs?

  Każdy z nas pragnie nieustannie się rozwijać oszczędzając przy tym swój cenny czas, prawda?

  Biorąc pod uwagę specyfikę pracy naszych klientów, prezentujemy w ofercie kursy e-learningowe przeznaczone dla wszystkich chcących poszerzać swoje umiejętności. Kurs skierowany jest do osób, które interesuje temat tworzenia stron internetowych w prosty i niezawodny sposób. Dzięki realizowanym modułom zrozumiesz działanie wszelkich technik oraz narzędzi niezbędnych do prowadzenia strony w systemie CMS WordPress.


  Nie jesteś pewien, czy ta wersja jest dla Ciebie?

  SPRAWDŹ

  Moduł pierwszy:

  kurs systemu CMS Wordpress rozpoczynamy od poznania pojęć tj.: domena, subdomena, hosting, serwer, baza danych. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje założone przez nas konto hostingowe z bazą danych, domenę z samodzielnie wymyśloną nazwą oraz subdomenę w domenie eduhoryzonty.pl. Kolejna kwestia to instalacja systemu CMS Wordpress na serwerze, którą prezentujemy na filmach krok po kroku. Po jej zakończeniu strona jest już dostępna z dowolnego miejsca na świecie i możemy nad nią pracować w każdej chwili.  Moduł drugi:

  teraz czas, aby wejść na konto administratora witryny i dokonać jej konfiguracji. Prezentujemy, na co dokładnie należy zwrócić uwagę, żeby korzystanie ze strony było łatwe, ale także zapewniało jej bezpieczeństwo oraz dobry dostęp wyszukiwarek do jej zawartości. Rozpoczynamy również dodawanie treści do naszej witryny za pomocą wpisów.  Moduł trzeci:

  w tym module rozwijamy swoje umiejętności dotyczące formatowania wpisów, a także dodawania do nich zdjęć oraz galerii. Pokazujemy jak utworzyć wpisy chronione hasłami. Prezentujemy sposoby wyszukiwania materiałów graficznych do naszej witryny oraz jak z nich korzystać zgodnie z prawem w oparciu o najpopularniejszą licencję materiałów graficznych CC. Uczymy się również dodawania materiałów multimedialnych, aby nasza witryna była w pełni interaktywna. Na koniec poznajemy zasady zarządzania wpisami w naszej witrynie, w tym podział wpisów na kategorie i tworzenie tagów.  Moduł czwarty:

  ten moduł poświęcony jest tworzeniu stron, w tym strony głównej oraz strony z mapami Google. Kreujemy także rozbudowane struktury stron w naszej witrynie. Uczymy się sporządzania menu witryny zawierającego m.in. wpisy, kategorie wpisów, strony oraz linki zewnętrzne. Poznajemy tajniki konfiguracji stron oraz menu, aby spełniało nasze oczekiwania.  Moduł piąty:

  ten moduł poświęcony jest rozszerzaniu możliwości naszej witryny poprzez wtyczki. Prezentujemy kilka najpopularniejszych wtyczek oraz miejsca, gdzie można bezpiecznie znaleźć inne. Uczymy ich instalacji i konfiguracji. Dodajemy także pierwsze widety zwiększające funkcjonalność naszej witryny oraz udzielamy wskazówek dotyczących ich modyfikacji i konfiguracji. Wreszcie czas na motywy, dzięki którym witryna zyska nowy wygląd. Korzystamy z dostępnych w sieci motywach oraz szukamy nowych odpowiednich do naszych potrzeb. Na koniec dokonujemy instalacji jednego z motywów.  Moduł szósty:

  teraz czas na prawdziwe wyzwanie: tworzymy projekt strony, najczęściej szkolnej (uczestnicy pierwszej edycji kursu tworzyli też strony własne: hobbystyczne, gabinetu lekarskiego czy firmy usługowej). Rozpoczynamy od analizy interesariuszy i ich potrzeb, a następnie zbudowania makiety naszego serwisu z wykorzystaniem jednego z darmowych narzędzi. Wciąż poszukujemy ciekawego motywu odpowiedniego do naszych potrzeb, a także instalujemy dodatki niezbędne w naszej witrynie oraz umieszczamy widety w oparciu o projekt strony. Wreszcie ustawiamy kategorie wpisów, dodajemy wszystkie treści, tworzymy menu oraz optymalizujemy stronę w kontekście wyszukiwarek. Konfigurujemy również parametry strony w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, instalując przy tym niezbędne dodatki.  Gotową stronę możemy zaprezentować całemu światu, bo nasze konta hostingowe i domeny będą aktywne przez 6 miesięcy od momentu zapisania się na szkolenie. W tym czasie można przenieść stronę na własny serwer albo zdecydować się na pozostanie u nas - dla uczestników szkoleń przygotowaliśmy specjalne warunki korzystania z domen i kont hostingowych.

  W każdym tygodniu realizują Państwo jeden moduł, który obejmuje konkretny temat. Kurs składa się z 6 modułów do wykonania. W przypadku niezrealizowania modułu istnieje możliwość prolongaty. Kurs przewidziany jest na około 40 h pracy samodzielnej

  Zaletami wersji PREMIUM są:

 • stała opieka doświadczonego trenera – czas sprawdzenia wykonywanych zadań oraz odpowiedzi na każde pytanie uczestnika kursu wynosi średnio 6h (opieka tutora usprawni pracę na platformie e-learningowej, zwłaszcza gdy pojawią się wątpliwości co do wykonywanych zadań)
 • certyfikat jako potwierdzenie zdobytych kompetencji w obsłudze systemu WordPress
 • filmiki instruktażowe wzbogacone komentarzem lektora pozwalające na realizację określonych modułów
 • niezbędne materiały dodatkowe i notatki

 • Korzyści wynikające z udziału w kursie:

  1) dużym udogodnieniem jest elastyczność w trakcie realizacji kursu! Zadania w każdym module możesz wykonywać przez tydzień, dzięki czemu masz możliwość dostosowania czasu pracy do codziennych obowiązków. W sytuacjach losowych możliwe jest wydłużenie realizacji kursu do 6 miesięcy od rozpoczęcia,

  2) możliwe jest rozpoczęcie modułu w każdy poniedziałek, co wpłynie na Twoją systematyczność wykonywania zadań na platformie,

  3) realizując kurs, uczysz się na konkretnych przykładach, zwiększając tym samym praktyczne umiejętności. Zdobywasz cenne doświadczenie w systemie CMS WordPress, co ułatwi Ci pracę w przyszłości.

  GRZEGORZ JASIŃSKI

  informatyk, trener i ekspert w zakresie wykorzystania nowych technologii w dydaktyce, autor wielu kursów dla nauczycieli w zakresie nowych technologii (w szczególności kursów CMS Joomla, CMS WordPress, LMS Moodle prowadzonych przez OCDN), redaktor naczelny N@uczyciela i Prezes Zarządu OCDN, koordynator projektów edukacyjnych i szkoleniowych, członek organizacji skupiających specjalistów w zakresie informatyki i finansów, współzałożyciel firm z branży edukacyjnej, od listopada 2014 pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.