Godzina kodowania to globalna akcja, w której biorą udział miliony osób na całym świecie. Nieważne skąd jesteś, nieważne skąd pochodzisz – możesz zostać organizatorem lub uczestnikiem wydarzenia. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich od 4 do 104 lat!


Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), ale możesz w nim wziąć udział przez cały rok, w dowolnej chwili i miejscu. Wystarczy, że będziesz online.

Świat nowych technologii może onieśmielać, ale nie musi tak być! Godzina kodowania to okazja, by zrobić pierwszy krok i lepiej poznać zasady funkcjonowania programów komputerowych. Programowanie to nie tylko dobre ćwiczenie koncentracji i umiejętności, ale także możliwość wpływania na otaczający Cię świat nowych mediów. Nie musisz być tylko biernym odbiorcą komunikatu – możesz go tworzyć i poczuć się częścią międzynarodowej społeczności internautów, którzy przekuwają kreatywność i pomysły na język kodowania!

Można kodować samemu, może kodować grupa osób – w szkole, w domu, w bibliotece. Uda się to nawet bez użycia komputerów!

Na 200 państw biorących udział w Godzinie Kodowania Polska plasuje się od dwóch lat w pierwszej dwudziestce najaktywniej kodujących krajów. Dołącz więc do grona innych początkujących koderów i baw się z nami.

Więcej informacji dostępnych na stronie organizatora, pod adresem: http://godzinakodowania.pl