Zapraszamy na relację po konferencyjną,,Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji Publicznej, która odbyła się w dniach 18-20 listopada 2016r.


Jak co roku, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony nauczycieli jak i przedstawicieli władz oświatowych, firmy z branży IT oraz przedstawicieli władz. Zgromadziła ona ponad 220 uczestników, blisko 30 firm, a także wielu prelegentów z całej Polski. Odbyły się aż 74 warsztaty oraz 21 wykładów. Każdy z pewnością znalazł coś interesującego z bogatej oferty, przygotowanej przez przedstawicieli przemysłu informatycznego, specjalnie na tę okazję.


O godziny 11:00, 18. listopada 2016r., zaproszeni goście zaczęli się gromadzić w sali wykładowej. Spotkanie zainaugurowała Pani dyrektor Bernadeta Kudas. Następnie wszystkich zgromadzonych, powitał Pan prezydent Karol Semik.W dalszej kolejności, swoją tematykę zaprezentowali zaproszeni wykładowcy. Gorące brawa świadczyły o tym, że prezentowany materiał, bardzo spodobał się uczestnikom konferencji. Na zakończenie pierwszego dnia, wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku. Zwieńczeniem dnia inauguracyjnego był wieczór humoru z technologią w tle.

Drugi dzień spotkania (19. listopada 2016r.) w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu, rozpoczął się również sesją wykładową. Przedstawiona tematyka, poruszała głównie problemy technologiczne, chociaż nie zabrakło też elementów merytorycznych. Po krótkiej przerwie, rozpoczął się niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich, maraton warsztatowy. Po liczebności uczestników na zajęciach, dało się zauważyć, że wszyscy spragnieni są informacji odnośnie wykorzystania nowoczesnych technologii. Pięć sesji warsztatowych w sobotę, to zdecydowanie potężna porcja informacji i doświadczeń. Po tak ciężkim dniu, wszystkim należał się odpoczynek przy wspólnej kolacji. Wzięło w niej udział około 280 osób: uczestnicy, wykładowcy, przedstawiciele zaproszonych firm oraz goście.Trzeci dzień konferencji rozpoczął się dwoma sesjami warsztatowymi. To była ostatnia szansa na to, by skorzystać z wiedzy, umiejętności oraz doświadczeń osób, które na co dzień zajmują się wdrażaniem technologii w placówkach oświatowych. Następnie nasi goście, zebrali się na sali wykładowej, gdzie podsumowaliśmy 12. edycję Ogólnopolskiej konferencji. Na koniec spotkania, rozlosowano nagrody niespodzianki dla najaktywniejszych uczestników.

W związku z dużym zainteresowaniem konferencją, podejmiemy wszelkie starania, by w następnym roku, takie wydarzenie również mogło dojść do skutku. Dostrzegamy wśród naszych uczestników zapotrzebowania na tego rodzaju formę szkoleń. Świadczy o tym nie tylko duża liczba chętnych do udziału w evencie, ale również zapisy w ankietach, przeprowadzonych podczas naszego spotkania.

Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas oraz podzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Mamy nadzieję, że za rok, również spotkamy się w podobnym gronie.