W imieniu Centrum Promocji Informatyki, zapraszamy na seminarium informatyczne, które rozpocznie się 21 października bieżącego roku w Warszawie. Zachęcamy również do zapoznania się programem, a także do zapisu poprzez link znajdujący się z opisie - przewidzieliśmy dla Państwa rabat.


Seminarium z cyklu KSZTAŁCENIE INFORMATYCZNE "BUDOWANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH - OBLIGATORYJNA NAUKA PROGRAMOWANIA W SZKOLE"


Warszawa, 21 października 2016r.


Propozycja nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego (przedmiotu informatyki) ma służyć rozwijaniu umiejętności programowania od najmłodszych lat pobytu uczniów w szkole. Programowanie jest tutaj elementem procesem rozwiązywania problemów z pomocą komputerów na drodze od sytuacji problemowej przez abstrakcje i nowe pojęcia, wyprowadzenie metody rozwiązywania (algorytmu), aż wreszcie po program, będący komputerową realizacją rozwiązania. Pilotaż nowej podstawy programowej w formie innowacji pedagogicznej rozpoczyna się w roku szkolnym 2016/2017, a od roku szkolnego 2017/2018 planowane są regularne zajęcia informatyczne we wszystkich szkołach. Powinno to skłonić wszystkie szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych do podjęcia działań mających na celu wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego. W tym wystąpieniu uzasadnimy planowane działania, przedstawimy strukturę proponowanej podstawy programowej i zarysujemy metodykę jej realizacji. Mowa też będzie o standardach przygotowania i szkoleniach nauczycieli, wzorcowych programach nauczania, materiałach dla uczniów i dla nauczycieli i o innych działaniach towarzyszących.


W programie między innymi:

-Nowa podstawa programowa kształcenia informatycznego – wprowadzenie od 2017 roku obligatoryjnej nauki programowania we wszystkich szkołach-jako element budowania kompetencji cyfrowych.

-Oczekiwania i potrzeby w edukacji szkolnej w zakresie nauki programowania.

-Język Maszyn – nauka programowania z wykorzystaniem intuicji wizualnych.

-Nauka programowania jako element kształcenia podstawowego.

-Efekty dydaktyczne nauki programowania w Szkole Programowania Kids Code.

-Prototypowanie i programowanie gier dydaktycznych.


ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ Z 10% RABATEM


Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się tutaj.Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.

tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.